Pohádka o tom, jak to bylo se zubatou žábou :):Tématická diskuze

Pohádka o tom, jak to bylo se zubatou žábou :)

Bylo, nebylo, …

před mnoha a mnoha hodinami, se na jedné výpravě v nejedné hlavě urodil plán na velkou výpravu, která by vedla k zneškodnění bájného zvířátka v bruntálském okrese. Tím zvířátkem byla žába, ale nebyla to jen tak obyčejná žába.

Žába byla stvořena v bájné zemi Geocachingu několika lidmi, u kterých není dodnes známo jejich pravé jméno, ale pouze a jen jejich přezdívky, které byli takové roztodivné – a i ty byli známy jen vyvoleným z blízkého kraje.

 Žába je prý veliká, velikánská!!! Skládá se z mnoha a mnoha částí (traduje se, že prý nějakých krabiček) a ke všemu je zubatá. No a ty její zuby jsou prý oproti jiným částem nějakým komplikovaným mechanismem (k jeho rozlousknutí nachodíte mnoho a mnoho kroků navíc), to ale není nic proti jejím očím. Když se jí podíváte do očí, tak nejste schopni vyluštit, na co že myslí – v hlavě pak máte jeden velký otazník. Existuje však metoda, jak i ten její pohled přelstít a z otazníku udělat procházku po zelené louce.

Abyste se této žáby zbavili, musíte prý zničit každou část, z které se skládá. Mohlo by se zdát, že jde o jednoduchý úkol, který zabere jeden den, ale jen do té doby, než se k vám dostane informace, že těch částí je 119 a některé jsou na špatně dostupných místech těla.

Pokud vám bude štěstí přát a vy je přeci jen zdoláte, tak se moc neradujte – žába byla opravdu vymyšlena precizně a tak k ní patří ještě korunka, v které se ukrývá šance na její oživení. Pokud tedy chcete odjíždět s jistotou, že jste ji zcela pokořili a nechcete o ní do budoucnosti mít zlé sny, tak musíte i tu korunku zničit.

V boji proti žábě uspělo jen pár zdatných (málokdy jedinců), většina těch, co se k ní přiblížila, skončila už v začátku, po pár zničených kouscích.

A tak vás varujeme, že výprava za tímto nebezpečným tvorem nebude tak jednoduchá, ale my rytíři z kladenského okresu se jí bát nebudeme a statečně ji pokoříme. A to i přes její snahu nám to jakkoli znepříjemnit jejími nástrahami, jako jsou dlouhá cesta za ní, vábení ke konzumaci alkoholických nápojů či snad tím, že někteří budou mít s sebou nějaké tomalé břímě, mysleme tím potomka/ky.

Nuže tedy, ty co ses nebál a na tuto výpravu se přihlásil, připrav si všechny možné nástroje, metody a nápady, které bychom mohli potřebovat. Nastuduj pořádně tento příběh, ať tě na cestě k ní nic nepřekvapí.

Dne 28.4.2012 tě v plné výbavě očekáváme na smluveném místě!

Tvoji „výpravčí“ ;)